2017

Individuals

  Place    Bib    Name    AG    Club    Swim    T1    Bike    T2    Run    Finish  
  113 km                                          
  1.    1    Rudolph Agius    Male 35-39        32:24    01:07    2:35:31    00:24    1:30:29    4:39:54  
  2.    5    David Galea    Male 45-49    Team David    35:34    01:32    2:31:52    00:33    1:30:44    4:40:14  
  3.    15    Josef Bonavia    Male 35-39    Mosta Cycling Club    38:14    00:45    2:37:53    00:57    1:34:41    4:52:29  
  4.    40    Joseph Saliba    Male 45-49    Waterknights    36:49    01:29    2:45:55    01:03    1:28:22    4:53:37  
  5.    23    Joseph Galea    Male 25-29    Team David    36:31    02:24    2:35:24    01:01    1:38:18    4:53:37  
  6.    52    Nathan Farrugia    Male 40-44    Agones SFC    36:10    01:19    2:45:29    00:52    1:37:14    5:01:03  
  7.    53    Michael Bongailas    Male 30-34        42:02    01:14    2:40:53    00:46    1:37:49    5:02:43  
  8.    38    Paul Privitera    Male 40-44    Team David    32:26    01:45    2:47:25    00:58    1:40:37    5:03:10  
  9.    56    Graham Borg    Male 35-39        32:39    01:20    2:54:43    00:44    1:39:23    5:08:48  
  10.    35    Kevin Muscat    Male 45-49    Team Fabio    46:54    01:58    2:42:59    01:04    1:37:23    5:10:17  
  11.    20    Adrian Cuschieri    Male 30-34    Team David    49:13    01:46    2:38:15    00:49    1:45:02    5:15:04  
  12.    32    Matthew Mirabelli    Male 40-44    Mosta Cycling Club    38:28    00:45    2:50:53    00:28    1:46:02    5:16:35  
  13.    26    Mark Lewis    Male 35-39    Team David    50:42    03:37    2:42:27    01:43    1:43:04    5:21:33  
  14.    16    Stefan Borg    Male 40-44    Team Fabio    37:11    02:09    2:57:11    01:16    1:44:52    5:22:39  
  15.    2    Margaret Seguna    Female 35-39    Mellieha AC    35:22    01:01    3:02:15    01:00    1:44:31    5:24:08  
  16.    36    Mario Muscat    Male 35-39    St. Patrick's AC    43:19    00:47    3:03:04    00:56    1:36:49    5:24:54  
  17.    34    John Montanaro    Male 35-39        35:31    00:55    2:48:28    01:15    2:06:42    5:32:50  
  18.    19    Ryan Spiteri    Male 30-34    Agones SFC    50:04    01:12    2:58:44    00:54    1:45:16    5:36:09  
  19.    49    Daniel Brimmer    Male 30-34        39:19    01:47    3:00:15    01:52    1:58:47    5:41:59  
  20.    14    Lorenzo Bianchi    Male 35-39    Agones SFC    42:50    01:25    3:05:52    00:56    1:56:14    5:47:16  
  21.    12    Stefan Baluci    Male 45-49        44:42    01:57    3:05:19    01:03    1:55:04    5:48:04  
  22.    39    John Rapinett    Male 45-49    Mellieha AC    1:03:13    02:05    3:05:02    02:00    1:37:37    5:49:56  
  23.    54    Evan Azzopardi    Male 40-44    Team David    57:04    03:23    3:01:27    01:57    1:46:34    5:50:24  
  24.    30    Nick Mifsud    Male 45-49        48:35    02:02    3:08:27    01:25    1:51:37    5:52:05  
  25.    42    Donald Schembri    Male 40-44    Team Fabio    45:41    02:08    3:10:08    01:17    1:55:46    5:54:59  
  26.    29    Liam Mifsud    Male 50-54        47:04    02:43    3:15:37    01:59    1:49:32    5:56:54  
  27.    31    Steve Mifsud    Male 50-54    Team David    45:17    03:58    2:52:59    02:11    2:18:47    6:03:12  
  28.    11    Emilio Rigamonti    Male 40-44    Saronno Triathlon    48:08    02:14    3:13:54    01:33    1:59:19    6:05:07  
  29.    25    Peter-Jan Grech    Male 35-39        35:11    01:17    3:13:59    01:20    2:16:11    6:07:57  
  30.    28    Ben Mifsud    Male 35-39    Birkirkara St. Joseph SC    45:00    02:16    3:19:08    01:29    2:00:45    6:08:38  
  31.    48    Josef Zarb    Male 35-39    Birkirkara St. Joseph SC    46:48    02:04    3:18:07    00:43    2:01:09    6:08:50  
  32.    46    Josie Vella    Male 40-44    Birkirkara St. Joseph SC    48:01    01:27    3:34:00    00:55    1:50:27    6:14:49  
  33.    33    Marvic Mizzi    Male 35-39    Team Fabio    39:07    01:57    3:28:15    01:06    2:04:36    6:15:00  
  34.    24    Michael Galea    Male 30-34    Team Fabio    50:41    03:06    3:14:31    01:27    2:07:02    6:16:46  
  35.    10    Steven Apap Bologna    Male 50-54        36:50    02:47    3:27:18    02:19    2:08:19    6:17:32  
  36.    51    Karen Amato    Female 40-44    Team Fabio    40:50    03:02    3:43:08    00:33    1:54:13    6:21:45  
  37.    47    Cassidy Woods    Male 35-39        45:01    03:40    3:30:53    01:43    2:02:24    6:23:40  
  38.    4    Alessandra Fiore    Female 35-39    Silca Ultralite    50:16    04:57    3:30:11    01:46    1:57:20    6:24:30  
  39.    41    Roberto Sammut    Male 25-29    Team Fabio    56:36    03:39    3:27:29    01:29    2:02:46    6:31:58  
  40.    37    Rodney Muscat    Male 40-44    Team Fabio    48:38    02:01    3:35:59    00:45    2:08:05    6:35:27  
  41.    44    Antoine Tanti    Male 45-49        42:52    02:09    3:23:29    01:40    2:35:40    6:45:49  
  42.    50    Ivan Grech    Male 40-44        54:34    03:39    3:25:43    01:59    2:26:24    6:52:19  
  43.    27    Stephen Lucas    Male 50-54        50:45    05:18    3:51:24    05:56    2:17:49    7:11:11  
  44.    45    Jonathan Vassallo    Male 35-39    Team Fabio    46:09    02:46    3:25:49    02:08    2:57:18    7:14:09  
  45.    18    David Caruana    Male 35-39    Team Fabio    1:02:22    03:06    3:51:41    02:14    2:31:22    7:30:44  
  46.    9    Abhishek Aditya    Male 30-34        1:04:13    09:15    4:09:55    04:31    2:12:31    7:40:25  
  DSQ    8    Gabriela Abplanalp    Female 18-24    3star Cats    23:26    00:51    29:02    01:27          
  DNF    43    Alfred Spiteri Hili    Male 25-29        57:53    04:25    2:53:29    01:21    05:38    4:02:45  
  DNF    22    Lino Finini    Male 50-54    CTAC.ch    38:35    02:51    3:27:17    02:14          
  DNF    7    Kerrie Mcevoy    Female 35-39    PossibiliTTy Race Team    48:33    02:02                  
  DNF    21    Matthew Ellul    Male 35-39        37:21    05:04                  
  n.a.    3    Massimo Cigana    Male 40-44    Eroi del Piave                          
  n.a.    6    Felicienne Mercieca    Female 25-29    Athletix AC                          
  n.a.    13    Dmitry Balykov    Male 25-29                              
  n.a.    17    Jean-Marc Camilleri    Male 45-49    Mosta Cycling Club                          

Teams

  Place    Bib    Name    AG    Club    Swim    T1    Bike    T2    Run    Finish  
  1.    116    ProAction            32:16    00:13    2:37:44    00:18    1:19:54    4:30:24  
  2.    119    T            34:02    00:20    2:36:09    00:20    1:27:11    4:38:02  
  3.    101    Under Pressure            31:10    00:15    2:42:12    00:22    1:32:56    4:46:55  
  4.    109                38:57    00:16    2:37:58    00:22    1:32:01    4:49:34  
  5.    110    Southerns            33:20    00:14    2:52:19    00:17    1:40:24    5:06:33  
  6.    100    Die Tri-ing            37:03    00:17    3:04:51    00:20    1:47:55    5:30:25  
  7.    122    W            41:34    00:16    3:00:09    00:17    1:49:48    5:32:03  
  8.    113    Team Donnah/Kevin.            42:16    00:24    2:52:22    01:00    1:58:41    5:34:43  
  9.    107    H            45:22    00:25    3:15:37    00:29    1:38:37    5:40:29  
  10.    104                42:54    00:18    3:20:11    00:25    1:45:55    5:49:43  
  11.    108    South Siders            34:00    00:20    3:32:14    00:21    1:43:06    5:50:01  
  12.    124    Y            42:29    00:50    3:03:10    00:21    2:04:40    5:51:29  
  13.    106    Team BeCee            44:01    00:16    3:17:55    00:21    1:49:31    5:52:03  
  14.    102    Cool Runnings            36:52    00:17    3:31:42    00:21    1:43:46    5:52:57  
  15.    120    U            38:10    00:21    3:36:48    00:17    1:46:45    6:02:20  
  16.    121    Starbust            56:51    00:22    2:47:10    00:26    2:20:48    6:05:36  
  17.    118    Ladies Sport            40:26    00:20    3:47:35    00:24    1:53:57    6:22:42  
  18.    114    Team Norman            1:00:43    00:24    3:51:59    00:19    1:29:28    6:22:52  
  19.    117    Superlions            58:43    00:17    3:42:34    00:24    1:44:43    6:26:40  
  20.    123    X            42:41    00:19    3:32:15    01:39    2:10:18    6:27:11  
  21.    105    Team Chiprod            40:57    00:18    3:17:48    01:44    2:45:11    6:45:57  
  22.    103                52:23    00:18    3:49:25    00:21    2:03:35    6:46:01  
  23.    112    Team C.A.M.            55:26    00:22    3:48:14    00:21    2:35:14    7:19:37  
  24.    111    Las Guapas                                  
  25.    115